خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
شبکه سوئیفت با افشای حملات سایبری جدید علیه بانک های عضو این شبکه، از آنها خواست تا از رویه های امنیتی سختگیرانه تری استفاده کنند.
براساس ارزیابی های بین المللی، رتبه ایران در زمینه سلامت بانک از رتبه 125 در سال 2014-2015 میلادی به رتبه 121 در سال جاری بهبود یافته است.
معاون نظارتی بانک مرکزی به برنامه جدید بانک مرکزی برای نظارت بر بانک ها و موسسه های اعتباری اشاره کرد و گفت: برنامه رتبه بندی بانکها از آبان ماه امسال آغاز می شود.
بانک مرکزی:
بانک مرکزی اعلام کرد: حجم نقدینگی کشور در پایان فصل بهار امسال به 10 هزار و 595 هزار میلیارد ریال ( 1059 هزار و 500 میلیارد تومان) رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 29.7 درصد رشد داشته است.
نرخ سود تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم برای خرید و ساخت مسکن از 11 درصد به 9.5 درصد و نرخ سود تسهیلات از محل صندوق در بافت فرسوده شهری به 8 درصد کاهش یافت.
واگذاری اسناد خزانه اسلامی در شعب منتخب بانک ملی ایران تمدید شد.
مدیرعامل بانک ملی ایران در جلسه هیأت مدیره این بانک از زهرا سادات موسوی نفر اول کنکور سراسری سال 1395 در رشته علوم انسانی تقدیر کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان "بانک‌های ما روابط کارگزاری زیادی با بانک‌های کوچک و متوسط جهان و اخیراً با برخی بانک‌های بزرگ ایجاد کرده‌اند" افزود: هفته گذشته موفق شدیم یک حساب به ارز معتبر در یکی از کشورهای خریدار نفت خود دایر کنیم.
با کاهش ۱.۵ درصدی سود تسهیلات مسکن خانه اولی‌ها که رئیس جمهور امروز اعلام کرد میزان قسط ماهانه وام ۱۶۰ میلیونی به یک میلیون و ۸۶۰ هزار تومان و کل سود به ۱۰۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان کاهش می‌یابد.
آخرین وضعیت توقف و نیز اقدامات صورت گرفته و در حال پیگیری برای بازگشایی ۱۵ نمادهای معاملاتی که بیش از ۷ روز از توقف آنها در بورس می گذرد اعلام شد.
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: استفاده از شبکه های اجتماعی در میان معامله گران در کنار مزایای فراوان، موجب رواج فرهنگ موج سواری و نوسانگیری در بورس شده است.
رییس شورای کانون صرافان ایران، افزایش تقاضای مسافرت های خارجی را دلیل اصلی بالا رفتن نرخ دلار و یورو در بازار آزاد در روزهای گذشته عنوان کرد.
دسترسی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به اطلاعات وسائل نقلیه موتوری زمینی دارای پلاک ملی، اطلاعات کروکی های تصادفات، اطلاعات نمرات منفی و گواهینامه های صادره از سوی نیروی انتظامی با اختلال روبرو شده است.
بانک مرکزی امروز (دوشنبه) برابری 39 ارز عمده را در برابر ریال اعلام کرد که بر اساس آن ضمن کاهش یک ریالی ارزش دلار، 17 ارز دیگر نیز کاهش نرخ داشتند؛ یورو به همراه 10 ارز روند صعودی در پیش گرفت و ارزش 10 ارز دیگر نیز ثابت ماند.
همزمان با فرارسیدن هفته دولت و به منظور تسهیل در زمینه پاسخگویی مطلوب و مناسب به مشتریان،زمان پاسخگویی کارشناسان مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن دو ساعت افزایش یافت