خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه شبکه بانکی به هیچ وجه حق پرداخت تسهیلات به شرکت های زیرمجموعه خود را ندارد، گفت: دو بانک به هیات انتظامی معرفی شده اند. با هر تخلفی خارج از چارچوب ابلاغی برخورد خواهد شد.
امروز همزمان با تقویت ارزش دلار، قیمت طلا کاهش یافت، اما بازار متمرکز بر مناظره انتخاباتی امشب بین هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ است.
نقدینگی کشور در تیر ماه سال جاری معادل ۱۰۸۱۸.۸ هزار میلیارد ریال (هزار و ۸۱ هزار میلیارد تومان) اعلام شد که این رقم نسبت به اسفند ماه سال گذشته ۶.۴ درصد رشد کرده است.
بر اساس اسناد بدست آمده، فقط در یک فقره سوء استفاده از کارت بازرگانی موسوم به "یکبار مصرف" میلیاردها تومان بدهی به گمرک ایجاد شده است که با ابطال شدن کارت بازرگانی سرنوشت این بدهی انباشته شده مشخص نیست.
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که هیچگونه نرم افزاری از خارج از کشور خریداری نکرده است.
رییس اتاق اصناف ایران گفت: تا دولت پیشین، اصناف در دولت حضور نداشتند اما در دولت یازدهم در بیشتر کمیسیون های اقتصادی حضور دارند.
معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه شهروندان دارای کارت های اعتباری «خرید کالای ایرانی» می توانند از کارت های جدید اعتباری نیز بهره مند شوند، گفت: سقف کارت ها براساس اعتبارسنجی مشتری محاسبه می شود.
ابوالفضل ظهره‌وند با اشاره به رویکرد مبهم دولت در داخل و شفاف آن در خارج گفت که توافق با FATF مشکل تحریمهای بانکی را حل نمی‌کند.
پس از آنکه وزیر انرژی الجزایر اعلام کرد که همه گزینه ها برای کاهش تولید نفت یا فریز تولید در نشست غیررسمی این هفته اوپک محتمل است، قیمت نفت روز دوشنبه با افزایش همراه بود.
بانک مرکزی امروز (دوشنبه) نرخ برابری 39 ارز عمده را در برابر ریال اعلام کرد که براساس آن ارزش 25 ارز از جمله دلار آمریکا، یورو و پوند انگلیس نسبت به دیروز افزایش یافت؛ قیمت 9 ارز دیگر کاهش داشت و نرخ پنج ارز نیز ثابت ماند.
ایران و ژاپن قرارداد تامین منابع مالی از بازارهای بین المللی به شکل کوتاه مدت (یوزانس) در صنعت پتروشیمی به مبلغ 320 میلیون یورو را به امضا رساندند.
حجم معاملات بورس تهران در هفته پایانی شهریور امسال با ۴۷ درصد افزایش و ارزش آن با ۵۴ درصد رشد مواجه شد.
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امریکا روند معاملات بورس نوسانی خواهد بود گفت: با مشخص شدن نامزدها و نیز بیان دیدگاههای آنها تاثیرپذیری بورس از انتخابات ریاست جمهور در کشور بیشتر می شود.
سازمان خصوصی سازی با انتشار اطلاعیه ای هشدار داد:

گرفتن مالیات بابت واریز سود سهام عدالت غیرقانونی است

سازمان خصوصی سازی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: مبالغی که تحت عنوان مالیات به منظور واریز سود سهام عدالت توسط افراد سودجود از مشمولین گرفته می شود غیرقانونی است.
بازار ارز ایران در شرایطی وارد نیمه دوم سال شده که به گفته مسئولان بانک مرکزی، قرار است در ماه های پیش رو برنامه یکسان سازی نرخ ارز در کشور پیاده شود.