صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا: مدیرعامل بانک ملت اعلام کرد که این بانک امروز نقش بی بدیلی در اقتصاد کشور ایفا می کند.
بینا: کتاب مطالبات معوق بانکی "چالش ها و راهکارها" به قلم اصغر پورمتین و سعید جمشیدی رونمایی شد.
بینا: دکتر عبد الناصر همتی مدیر عامل بانک ملی ایران، برات کریمی عضو هیات مدیره و مهرزاد ذاکری مدیر امور مجلس همزمان با سفر رئیس جمهور محترم به استان فارس در جمع کارکنان این اداره امور شعب حضور یافته با آنان دیدار و گفتگو کردند.
بینا: بانک مرکزی اعلام کرد: از میانه سال ۹۳ نرخ بازدهی بازار پول با فاصله قابل ملاحظه‌ای بالاتر از بازدهی دیگر دارایی‌ها از جمله مسکن، ارز، طلا و سهام قرار گرفت.
بینا: رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: تغییرات جهانی قیمت طلا باعث افزایش قیمت در بازار داخلی شد؛ البته هیجانی در بازار نداشتیم.
بینا: مدیرعامل بانک ملی از تبصره بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات بانک‌‌های خصوصی خبر داد و گفت: شورا مقرر کرد هر سه ماه یک بار نرخ‌های سود مورد بازبینی قرار گیرد و امیدواریم به تدریج نرخ سود به سمت تعادل برود.
سردبیر بینا : آیا بانک مرکزی با موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز مدارا می کند؟ چرا مقامات ارشد این بانک شفاف عمل نمی کنند و بساط این موسسات را جمع نمی کنند؟ مردان بانک مرکزی از چه می ترسند؟ از اعتراض سپرده گذاران یا قدرت احتمالی مدیران این موسسات؟ راز این رفتار کج دار و مریز در چیست؟
بینا:سیاستگذاران بانک مرکزی روسیه روز پنجشنبه برای کاهش مجدد نرخ بهره بانکی این نهاد با یکدیگر به توافق رسیدند. بدین ترتیب این نرخ بهره به رقم ۱۲.۵ درصد رسید.
بینا: 'لویدز' و 'رویال بانک اسکاتلند' دو غول بانکی انگلیس روز جمعه اعلام کردند که در سه ماهه نخست سال جاری میلادی، با کاهش سود و ضرر و زیان مواجه شده اند.
بینا: شاکیان ایرانی بانک سلطنتی اسکاتلند سرانجام با مقامات این بانک به توافق رسیدند تا به جای طرح دعوا در دادگاه با همدیگر صلح کنند. رویال بانک اسکاتلند پیش از این حساب مشتریان ایرانی اش را بسته بود.
بینا - الهه بیگی:« نکته قابل تامل این است که حال که بانک مرکزی نرخ سود بانکی را دو درصد کاهش داده است آیا می‌تواند تلاش کند یا اراده آن را دارد که این کاهش به طور واقعی رعایت شود یا خیر.»
بینا: پایان انتظار بازارهای جهانی به تصمیم فدرال رزرو آمریکا؛ چه اینکه فدرال رزرو وفتی دید آمارها حکایت از ضعیف بودن رشد اقتصادی بزرگترین اقتصاد جهان حکایت دارد، پس از دو روز مذاکره تصمیم گرفت نرخ بهره را افزایش ندهد.
بینا: در حالی که «بانک مرکزی بحرین» اداره امور بانک «المستقبل» و «شرکت بیمه» ایرانی را از دهم اردیبهشت‌ماه در اختیار خود گرفته است، مقامات ایرانی به این اقدام بحرینی ها هنوز واکنش نشان نداده اند. آیا اقدام بانک مرکزی بحرین بی پاسخ می ماند؟
بینا:​نتایج یک نظرسنجی درباره مسئولیت اجتماعی سازمانی برندهای فعال در بازار ایران نشان می دهد بانک صادرات ایران صدرنشین بانک های کشور و رتبه پنجم در میان شرکت های داخلی و خارجی را به خود اختصاص داده است.
بینا: بانک گردشگری خبر داد: با عنایت به انقضای مهلت استفاده از حق‌تقدم مذکور و به منظور تحقق افزایش سرمایه، تعداد732،032،620 سهم 1،000 ریالی استفاده نشدة سهامداران برای پذیره ‌نویسی عمومی عرضه می گردد.
بینا: یک کارشناس پولی و بانکی در خصوص کاهش دودرصدی نرخ سود سپرده های بانکی گفت: تلاش دولت و بانک مرکزی به عنوان سیاست‌گذاران پولی در کشور، برای کاهش جو روانی و به نفع فضای کسب و کار است.
بینا:باید دید در روزهای پیش‌رو اقتصاددانان دولت که باوری به اقتصاد دستوری ندارند به این کارزار وارد خواهند شد؟ علاوه بر آن بخش خصوصی و نمایندگان آن در پارلمان بخش خصوصی موضعی در این خصوص خواهند گرفت؟
بینا:مردم نمی‌توانند سپرده‌هایشان را بیرون ببرند، چون جای سپرده در بانک است، حساب بانکی. فقط می‌توانند آن را جابه جا کنند از حسابی به حساب دیگر. همچنین کاهش نرخ سود سپرده تاثیر چندانی بر فضای کسب و کار ندارد.