صفحه مورد نظر پیدا نشد

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
بینا: معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اختصاص ارز مرجع در مقطعی از زمان میلیاردها تومان رانت را در کشور ایجاد کرده است، گفت: به زودی گزارش مفصلی از رانت های اختصاص ارز مرجع اعلام خواهیم کرد.
بینا: طی حدود یک سالی که از آغاز فعالیت رئیس کل جدید بانک مرکزی جمهوری اسلامی می‌گذرد، این نهاد مهم حاکمیتی وحوزه‌های تحت مدیریت و مرتبط با آن دستخوش تحولات معناداری شده‌اند.
بینا: حمید پورمحمدی قائم مقام سابق بانک مرکزی دولت دهم و معاون برنامه ریزی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی دولت، می گوید بازداشت او در مورد فساد سه هزار میلیاردی، منجر به افزایش شدید قیمت دلار شده است.
بینا: موضوع پیشنهادهای وزارت راه‌وشهرسازی برای تحریک بخش مسکن،‌ یکی از موضوعات چالشی هفته‌های اخیر رسانه‌ها بوده است.
بینا: وزیر صنعت، معدن و تجارت از مثبت بودن مذاکرات اخیر رئیس کل بانک مرکزی با چینی ها خبر داد و گفت: راه برای تامین مالی پروژه ها از طریق فاینانس چینی هموارتر می‌شود.
بینا: رییس کل بیمه مرکزی از تعیین تکلیف احتمالی سرنوشت شرکت بیمه توسعه در نشست فوق‌العاده شورای عالی بیمه در 15 شهریور خبر داد و گفت: این امکان وجود دارد که فعالیت رشته‌های متوقف شده این شرکت برابر با قانون به شرکت بیمه ایران واگذار شود.
بینا: در ادامه پیاده‌سازی طرح موفق ارایه خدمات کارگزاری در شعبه‌های بانک‌پاسارگاد و به‌منظور رفاه حال مشتریان گرامی، این خدمات از تاریخ 1 الی 6 شهریور در شعبه‌ سایپا ارایه می‌شود.
بینا: از این پس پیامکهای صبحگاهی و لحظه ای بانک تجارت برای مشتریان این بانک با نام پیامکی Tejaratbank ارسال خواهد شد.
بینا: کارشناسان پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا، چگونگی بررسی اوراق هویتی اتباع خارجی را به کارکنان بانک توسعه صادرات آموزش دادند.
بینا: بانک صادرات ایران درتیرماه ١٣٩٣ بیش از ٣ میلیون قبض خدمات شهری مشتریان را دریافت کرد.
بینا: معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به در نظر گرفتن اعتبار 40 هزار میلیارد تومانی برای تسویه بدهی دولت گفت:‌ تاکنون بیش از 80 درصد از درآمد نفتی ایران محقق شده است.
بینا:پس از اظهارات جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در نشست جکسون هول قیمت طلا با افزایش نسبی روبرو شد ولی در هفته ای که گذشت با افت 2 درصدی مواجه شده است.
بینا: وزیر اقتصاد با ابلاغ سند راهبردی، بانکهای دولتی را به افزایش نسبت دارایی‌های مولد به کل دارایی،کاهش اضافه برداشت از بانک مرکزی، افزایش نسبت درآمد عملیاتی به هزینه عملیاتی، کاهش نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات مکلف کرد.
بینا:براساس اعلام بیمه مرکزی ۹ شرکت بیمه براساس برنامه زمان‌بندی مصوب شورای عالی بیمه حداقل سرمایه خود را افزایش داده‌اند.
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با تاکید دوباره بانک مرکزی بر اجرای نرخ ۱۰ درصدی سود سپرده های کوتاه مدت از یکم شهریور می توان رفته رفته به بازگشت نقدینگی مردم از بانکها به سوی بازار سهام امیدوار بود.
شورای پول و اعتبار تقسیم بندی صرافی‌ها به نوع اول و دوم را حذف و مصوب کرد که از این پس سرمایه صرافی‌های تهران، کرج،‌ اصفهان، شیراز، مشهد، اهواز و تبریز مبلغ چهل میلیارد ریال و در سایر شهر ها مبلغ بیست میلیارد ریال باشد.
وزارت دادگستری آمریکا یکی از بزرگترین بانک‌های این کشور را به اتهام "گمراه کردن" مشتریان وام مسکن به پرداخت ۱۶.۷ میلیارد دلار جریمه محکوم کرد.
عضو اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان طلا و جواهر با اشاره به دریافت مالیات از این صنف گفت: دریافت مالیات از این صنف کارشناسی شده نیست.
بینا: رییس اتحادیه طلا و جواهر پیش بینی کرد: به نظر می رسد روال کاهشی در قیمت طلا و سکه تا چند روز آینده ادامه داشته باشد.
بینا: وزیر اقتصاد گفت: از زمانی که سامانه صدور ضمانت‌نامه‌های بانکی توسط بانک مرکزی راه‌اندازی شد، بساط جعل این ضمانت‌نامه‌‌ها نیز برچیده شده است