???? ???? ??? ???? ???

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
نماز گزاران عید سعید فطر از ساعت5صبح تا 12ظهر در محل برگزاری نماز،تحت پوشش بیمه حوادث گروهی بیمه آسیا قرار دارند.
بینا: مجموعه سیاست‌ها صرفا برای دوره کوتاه مدت و با هدف خروج اقتصاد از رکود طراحی شده‌اند و همواره قید عدم تضاد سیاست‌های کوتاه‌مدت و برنامه‌ها و اهداف بلندمدت منجر به محدودیت انتخاب و تدوین مجموعه سیاست‌های خروج از رکود بوده است.
بینا: ملّی است. در شرایط کنونی اقتصاد ایران که بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی و دولت در تنگنای شدید مالی به سر می‌برند، نقش و اهمیت بازار سرمایه بیش از پیش برجسته و نمایان می‌شود.
بینا: دولت می‌گوید:یکی دیگر از مولفه‌های اصلی سیاست‌های بانکی و اعتباری جهت‌گیری در خصوص تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط توسط بانک¬ها و هدایت بنگاه‌های بزرگ به سمت بازار سرمایه و تامین مالی از آن منبع است.
بینا: یکی از کلیدی‌ترین برنامه‌های دولت در زمینه بهبود فضای کسب و کار، کاهش مداخلات در زمینه قیمت‌گذاری و سرکوب قیمت‌ها است. دولت در چنین شرایطی به جای دخالت در تنظیم قیمت چند کالای خاص، هدف گذاری مشخصی بر کنترل قیمت مجموعه کالاهای موجود در سبد مصرفی خانوار انجام داده است.
وضعیت بدهی‌های دولت به عنوان مانعی جدی بر سر راه تامین مالی و تحرّک تولید در سال‌های اخیر عمل کرده است. از سوی دیگر تاکنون هیچ مرجعی برای رسیدگی به وضیعت بدهی‌های دولت و مدیریت و تسویه آنها وجود نداشته است
سیاست‌های مالیاتی طراحی شده در این مجموعه نه به معنی کاهش سطح مالیات بلکه به معنی اصلاح ترکیب مالیات به‌گونه‌ای است که می‌تواند آثار مثبتی بر تحرّک تولید داشته باشد.
بینا: سیاست‌های ارزی دولت در سال 1393 بر مبنای کاهش نوسانات نرخ ارز، حفظ رقابت‌پذیری بنگاه‌های داخلی در مقابل بنگاه‌های خارجی، زمینه‌سازی برای اجرای برنامه یکسان‌سازی نرخ ارز تا پایان سال 94 و تسهیل دسترسی به خدمات ارزی استوار است.
بینا: دولت می‌خواهد بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی را کم کند و جلوگیری از اضافه برداشت بانک‌ها را بگیرد و نرخ‌های سود بانکی را متناسب با تورم انتظاری انعطاف دهد و به این ترتیب زمینه رقابت بین بانک‌ها را فراهم کند.
بینا: ستاد هماهنگی امور اقتصادی دولت نسخه دوم خروج غیرتورمی اقتصاد ایران از رکود را منتشر کرد. در این نسخه نقشه راه سیاست‌های کلان اقتصادی کشور در سال‌های آینده به تصویر کشیده شده است.
بهاره صفاری: موضع‌گیری جدید ولی‌اله سیف نشان می‌دهد تزریق دستکم 240 هزار میلیارد تومان نقدینگی به اقتصاد از چه کانال‌هایی انجام می‌گیرد و بانک‌ها هم برای کاهش میزان بنگاه‌داری و فروش املاک مازاد چه اقدامی باید انجام دهند.
بینا: دبیر کل بانک مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده و در حال اجرا برای اتمام مراحل راه‌اندازی سامانه چک الکترونیکی (چکاوک) گفت: از اول آذر ماه امسال فاز ابتدایی این سامانه به طور کامل آغاز و تمامی چک‌ها در چکاوک پردازش می‌شود.
بینا: باوجود تذکر چندباره بانک مرکزی نسبت به برداشتن محدودیت ارائه خدمات به نابینایان باز هم تعدای از بانک‌ها از عمل به آن طفره می‌روند.
بینا: درون بانک‌ها سهل‌انگاری‌هایی در خصوص مراجعه به مراجع قضایی وجود داشته که من آن را عدم وجود نظم و قاعده خاص در بانک‌ها می‌دانم که پیگیری‌‌های منظمی را در این خصوص ارائه نکرده‌اند.
بینا: درحالی سخنگوی دولت از هماهنگی با رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد برای از سرگیری پرداخت وام ازدواج بعد از عید فطر خبر داد که هنوز مشخص نیست منابع این وام از چه محلی تأمین خواهد شد.
بینا: دولت هند قسط آخر توافق ژنو را به‌مبلغ ۵۵۰ میلیون دلار از دارایی‌های مسدود شده صادرات نفت کشورمان پرداخت کرد.