صفحه مورد نظر پیدا نشد

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه دومین همایش ملی روز روستا که با حضور رئیس جمهور، برخی از وزراء، استانداران، دهیاران و رؤسای سازمان‌ها و مدیران عامل شرکت‌های وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله پست‌بانک‌ایران و فعالان حوزه ICT برگزار شد گفت: این بانک با حضور در تمامی نقاط کشور تلاش می‌کند از کسب وکارهای کوچک و متوسط با پرداخت تسهیلات حمایت کند.
به‌منظور گسترش خدمات بانکداری الکترونیک و در راستای ترویج فرهنگ استفاده هرچه بیشتر از پول الکترونیکی در مبادلات و خریدهای روزمره، تعداد دستگاه‌های کارت‌خوان (POS) پست بانک ایران در مراکز خرید و فروشگاه‌های سراسر کشور به 95 هزار دستگاه افزایش می‌یابد.
فعالان حوزه‌های ICT،دانش‌بنیان و صنعت کشور، نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه، حمل‌ونقل ریلی، نیروگاهی و آب شیرین‌کن‌ها برای تأمین منابع مالی طرح‌های خود جهت صادرات محصولات تولیدی می‌توانند به پست بانک ایران مراجعه کرده و تسهیلات ارزی دریافت کنند.
صندوق بین‌المللی پول در گزارشی از مشکلات اقتصاد ایران با بیان اینکه ممکن است رشد اقتصادی ایران در نیمه نخست امسال منفی بوده باشد، پیش‌بینی کرد اقتصاد ایران در سال جاری رشد بین 0.5درصد تا منفی 0.5درصد را تجربه کند.
بانک مرکزی، بیانیه هیات مشاوره‌ای صندوق بین‌المللی پول درباره وضعیت اقتصاد ایران را منتشر کرد.
بانک مرکزی قیمت دولتی جدید ۳۹ ارز را برای عرضه در مرکز مبادلات ارزی در روز جاری اعلام کرد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران در مورد نامه چهار وزیر به رئیس جمهور و هشدار نسبت به تبدیل رکود به بحران، بر ضرورت تشکیل تیم فراقوه ای نسبت به بحران رکود تاکید کرد و گفت: بازنگری و کاهش نرخ سود بانکی لازم است.
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد نامه ۴ وزیر به رئیس جمهور با بیان این که بنگاهها در صورت تداوم رکود اقتصادی با خطر تعطیلی مواجه می شوند، گفت: متاسفانه بانک مرکزی موافق کاهش نرخ سود بانکی نیست.
رئیس کانون بانک‌های خصوصی با بیان اینکه ورود بانک مرکزی به بازار بین بانکی و کاهش نرخ سود در این بازار زمینه کاهش نرخ سود سپرده و تسهیلات را فراهم می‌کند، گفت: در کنار این اقدام بانک‌ها و مؤسسات باید به توافق‌های قبلی برای اعمال نرخ‌‌های سود سپرده عمل کنند.
جهش عصر جمعه بهای فلز زرد باعث شده که علاقه‌مندان به طلا به روند کوتاه‌مدت این کالای گرانبها امیدوار شوند.
همایش مدیران عامل سیستم بانکی با هدف کمک به بهداشت و سلامت جامعه، بررسی دستورالعمل های صادره از سوی بانک مرکزی و ارائه راهکار برای اجرایی کردن آن‌ها به میزبانی بانک قوامین برگزار شد.
رییس کل سابق بانک مرکزی معتقد است که تصویب روی کاغذ سود بانکی تضمینی برای اجرای آن از سوی بانکهایی که با معضل تامین نقدینگی و فعالیت تخریبی موسسات غیرمجاز مواجه‌اند، ندارد.
عضو سابق هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است که نرخ سود بانکی باید به شکل تدریجی کاهش پیدا کند و در کنار آن باید از اوراق بدهی برای جذب سرمایه‌ها به سمت فعالیت‌های اقتصادی مولد استفاده شود. ..
مدیر عامل اپراتور دوم ارتباطی کشور با اشاره به مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره‌ی زمان ارائه سهام ایرانسل در بورس خاطر نشان کرد: با اتفاقاتی که طی یک ماه گذشته برای بورس افتاده و دائم دچار فراز‌ونشیب است، بورسی شدن تیشه به ریشه زدن است...
رئیس کل بانک مرکزی در جمع مدیران عامل بانک‌ها با تاکید بر آماده سازی شرایط جهت اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت: فعالیت همه بانک‌ها باید سریعاً به شرایط قبل از تحریم برگردد.
مجید صفدری در نشست هم اندیشی مدیران شرکت‌های بیمه اتکائی امین و «ما» گفت: وجود ظرفیت‌های داخلی بیمه‌های اتکائی یکی از ابزار‌های اقتصاد مقاومتی است
درحالی طی سالهای گذشته موسسات اعتباری بیساری بدون اخذ مجوز بانک مرکزی اقدام به بازگشایی شعبه می کردند که با بازنگری در آیین‌نامه «ایجاد یا تعطیل شعبه یا باجه یا نمایندگی مؤسسات اعتباری در داخل کشور» این شعب تنها با مجوز بانک مرکزی ایجاد خواهد شد.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بانک‌های سوئیس حتی قبل از اجرای برجام آماده فعال کردن حساب‌های قدیمی بانک‌ها هستند افزود: باید تمامی موانع در فعال سازی مجدد شعبه‌های خارج از کشور شناسایی و رفع شود.