صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا: یکی از مراجع تقلید شعیان با بیان این که بانک‌ها باید از ربا به دور باشند، گفت: کشور با شیوه کمیته امداد اداره نمی‌شود و اختلاس و تبعیض نباید در کشور ما باشد.
بینا: قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از اجرای طرح "پرداخت وام به مردم برای خرید کالاهای ایرانی" خبر داد و گفت: این طرح به منظور تحریک تقاضای داخلی و رونق تولید در نظر گرفته شده که بر مبنای آن قرار شده تسهیلاتی برای خرید کالا به مردم اختصاص یابد و مبلغ آن از طریق پرداخت وام و اقساط بازپرداخت شود.
بینا: نرخ تورم در پایان فروردین با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل ۱۵.۵ درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه با ۰.۳ درصد افزایش ۱۶.۵ درصد محاسبه شد.
بینا: کریستین لاگارد، مدیر کل صندوق بین‌المللی پول، در اجلاس بهاره این صندوق درباره رشد اقتصادی نامتوازن جهان هشدار داد.
بینا: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، شاخص قیمت تولید کننده بخش صنعت در پائیز ۹۳ نسبت به فصل مشابه سال قبل صنعت ۱۷.۲ درصد افزایش یافت.
بینا: رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر تدریجی بودن کاهش نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی، گفت: مجموع وضعیت قابل قبول آن است که در شرایط تعادلی بالاترین نرخ سود سپرده حدود 2 درصد از نرخ تورم انتظاری بیشتر باشد.
بینا: پیشنهاد بانک مسکن برای بافت فرسوده 340 هزار میلیارد تومان کل تسهیلات بانکی، 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن
بینا: طبق اعلام بانک مرکزی و اعضای حاضر در شورای پول اعتبار، جلسه هفته جاری شورا به تصمیم گیری در مورد سود بانکی اختصاص خواهد داشت؛ موضوعی که بانکها در مورد نرخ‌های آن به توافق رسیده و مدیران بانکی و اقتصادی با وجود استقبال از این توافق برای پذیرش آن شرط گذاشته اند.
بینا: در حالی که بر اساس قانون برنامه پنجم و قانون بودجه باید 25 درصد تسهیلات بانکی به بخش کشاورزی اختصاص یابد، سال 93 فقط 7.5 درصد از کل تسهیلات بانک‌ها به این بخش اختصاص یافت.
بینا: یک مدیر ارشد روسی مدعی شده است که حدود دو میلیارد یورو از پول بابک زنجانی در یکی از بانک‌های روسی وجود دارد. گویا این بانک از نمایندگان شرکت نفت و بانک مرکزی ایران جهت مذاکره در این باب و سفر به روسیه دعوت کرده‌ است.
بینا: اولین جلسه هیات نمایندگان دوره هشتم اتاق بازرگانی تهران از ساعت هفت صبح امروز آغاز و در آن هیات رئیسه جدید اتاق تهران انتخاب شد.
بینا:مدیرعامل بانک مسکن از اعلام آمادگی بانک مسکن برای افتتاح حساب‌های امانی پیش‌فروش مسکن ادر هفته آینده خبر داد و گفت: بانک مسکن خود را نسبت به انجام سیاست‌های کلان اقتصادی کشور در حوزه مسکن متعهد می‌داند.
بینا:​سامانه همبانک صادرات ایران(کد #٧١٩* ) با استقبال هموطنان مواجه شده به گونه ای که در اسفند ماه سال ٩٣ تعداد ٩ میلیون و ٢٣٨ هزار تراکنش موفق از طریق این سامانه به ثبت رسیده است.
بینا: مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در فروردین ماه سال ۱۳۹۴ بر اساس سال پایه ۱۳۹۰ را منتشر کرد. بر این اساس، نرخ تورم فروردین به ۱۴.۵ درصد رسیده است.
بینا: می‌گویند سوئیفت به شبکه بانکی ایران برگشته و یکی از بانک‌های خصوصی از این ابزار بین‌المللی و ارتباط بین بانکی بهره‌مند شده است. آیا سوئیفت تا قبل از توافق نهایی هسته‌ای ایران با کشورهای 1+5 به شبکه بانکی برمی‌گردد؟
بینا: معمای سه ضلعی کاهش نرخ سود بانکی با نزدیک شدن به نشست سه شنبه این هفته شورای پول و اعتبار حکایت از تلاش‌ها برای نفع‌بری هرکدام از سه ضلع از این ماجرا دارد. سرانجام برنده نهایی کدام ضلع خواهد بود؟
بینا: دبیرکل کانون کارگزاران بورس معتقد است: هش نرخ سود بانکی نباید به یکباره انجام شود چراکه هزینه‌زاست و ممکن است باعث شود تا از حجم سپرده های بانکی کاسته شود و حجم بالای نقدینگی به بازارهای موازی مثل طلا و ارز وارد شود. نمی توان در این شرایط اقتصادی و چالش های بازار سهام گفت که با کاهش نرخ سود حتما این نقدینگی رهسپار بازار سهام می شود.
بینا: وزیر اقتصاد در تازه‌ترین اظهارنظر از قطعی بودن کاهش نرخ سود بانکی خبر داد و تاکید کرد که دولت مصمم است نرخ سود تسهیلات بانکی را سر و سامان دهد. علی طیب‌نیا همچنین از دستگاه قضا خواسته تا با موسسات غیر مجاز برخورد کند.