صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا: ثامن، ثامن‌الحج، آرمان، افضل توس و مهر اقتصاد کدام زودتر به خواسته‌شان برای گرفتن مجوز رسمی فعالیت از بانک مرکزی می‌رسند؟ البته در این میان تنها مهر اقتصاد است که دنبال تبدیل شدن به بانک خصوصی است و بقیه این بازیگران بازار پول می‌خواهند مجوز موسسه اعتباری‌شان زودتر صادر شود.
بینا: مدیرعامل اسبق بانک ملت و پارسیان با حکم ولی‌اله سیف، رئیس کل بانک مرکزی جانشین فرهاد نیلی در پژوهشکده پولی شد. علی دیواندری در دولت نهم و دهم سکاندار بانک ملت بود و بعدها به مدت کوتاهی مدیرعامل بانک پارسیان شده و به دلایلی از سمت خود کناره‌گیری کرد.
بینا: یک شرکت کانادایی موفق به فروش فناوری لایه نازک انتقال نور به یک سازمان تولیدکننده اسکناس برای افزایش امنیت اسکناس ها شد؛ دلیل بکارگیری این فناوری دشواری شبیه سازی و کپی برداری از آن عنوان شده است.
بینا: رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: این بانک با ٤ درصد از کل سرمایه بانک‌های تجاری و تخصصی کشور، ١٨ درصد از سهم تامین مالی بخش صنعت را در دست دارد.
بینا: با وجود تداوم احتیاط فدرال رزرو درباره شیوه بیان زمان افزایش نرخ‌های بهره بانک مرکزی آمریکا، احساس بازارها بر این است که این اتفاق در سال جاری میلادی خواهد افتاد تا چشم‌انداز بهای طلا ضعیف بماند. این امر باعث 6 هفته افت پیاپی بهای اونس شد، تا طولانی‌ترین دوره کاهشی طلا از سال 1999 رقم بخورد.
بینا: مدیران روابط عمومی شبکه بانکی که سال‌هاست به تکرار و تقلید افتاده‌اند و کمتر ابتکاری در کارشان دیده می‌شود، حالا رویای افزایش کارایی را هدف قرار داده‌اند، در حالی که شایبه و انتقاد از عملکرد بانک‌ها به صورت فزاینده‌ای اوج می‌گیرد.
بینا: شاخص سرمایه بانک شهر با توجه به افزایش سرمایه 4 برابری در جریان مجمع عمومی عادی سالانه و فوق‌العاده، در میان بانک‌های کشور صعود کرد.
بینا: بر اساس اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سال ٩٣ بالغ بر یک میلیون و ٢٨٥ هزار نفر از زوج های جوان موفق به دریافت تسهیلات قرض الحسنه شده اند که از این میزان افزون بر ٢٢ درصد از طریق شعب بانک صادرات ایران تسهیلات خود را دریافت کرده اند.
بینا: صدیق نوحی معاون اتکایی بیمه مرکزی ایران از آزادسازی ۲۰ میلیون دلار طلب بلوکه شده صنعت بیمه به کشور به زودی خبرداد و گفت: شرکت‌های خارجی در حال حاضر در حال بررسی بازار ایران و مایل به خرید سهام بیمه‌های ایرانی هستند
بینا: سعید لیلاز،استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی اصلاح نظام ساختاری اقتصاد ایران را مقدمه بازنگری در نظام بانکی دانست و گفت: اصلاح نظام بانکی زمانی معنا پیدا می کند که ساختار اقتصاد کشور به سمت آزادسازی هدایت شود.
بینا: لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم پس از انجام بررسی و پیگیری های متعدد صورت گرفته از سوی دبیرخانه شورای عالی مبارزه با پولشویی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و حالا در انتظار امضای شورای نگهبان است.
بینا:بانک مرکزی با انتشار گزارش «شاخص بهای تولیدکننده»، از کاهش متوسط قیمت‌های تولیدی و منفی شدن «نرخ تورم ماهانه تولیدکننده» در تیرماه خبر داد. پیش از این، گزارش بانک مرکزی از شاخص قیمت مصرف‌کننده در تیرماه خبر می‌داد که این شاخص نیز در نخستین ماه تابستان با کاهش و «تورم ماهانه منفی» مواجه بوده است.
بینا: مدیرعامل بانک شهر در اجلاس"شهرداران برای شکوفایی شهری" در وین عنوان کرد: هوشمندسازی الکترونیکی و توسعه پایدار شهرها راهکار کاهش مشکلات شهرنشینی در جهان است.
بینا:​بانک صادرات ایران در جهت پاسخگویی به نیاز مشتریان و کاهش هزینه ها سامانه پرداخت قبوض خدمات شهری از طریق وب سایت اینترنتی را عملیاتی نمود .
بینا:تورم میانگین تولید کننده در تیر ماه با 0.9 درصد کاهش به 11.1 درصد و تورم نقطه به نقطه این شاخص با 1.8 درصد نزول به 5.7 درصد رسید.
بینا: سقف نرخ سود تسهیلات بانکی برخلاف انتظار بانک مرکزی ترک خورد و حالا برخی بانک‌ها وام با نرخ سود 30 درصدی می‌دهند آنهم با شروطی جدید. آیا شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی تدبیری برای ترمیم این سقف شکننده خواهند داشت؟
بینا: چهارسال از معمای جنجالی برداشت شبانه بانک مرکزی از حساب بانک‌ها به بهانه فروش ارز دولتی به نرخ آزاد گذشته است و هنوز هم این معما رمزگشایی نشده است. صورت مالی بانک‌ها همچنان در انتظار تایید نهایی و شفاف‌سازی است. ولی‌اله سیف چه تدبیری برای پایان دادن به این ماجرا در سر دارد؟
بینا: معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی بند (پ) ماده (17) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور را که به تصویب هیئت وزیران رسیده است، برای اجرا ابلاغ کرد.