صفحه مورد نظر پیدا نشد

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
انس طلا دلار 1,294.90 مثقال طلا 4,335,000 گرم طلای 18 1,000,700 انس نقره دلار 19.630 بهار آزادی 9,748,000 امامی 9,780,000 نیم 5,320,000 ربع 3,110,000 گرمی 2,000,000 دلار آزاد 0   منبع: اتحادیه طلا،جواهر و صراف تهران
بینا: سرانجام رییس کل بانک مرکزی به خیز قیمت دلار و عبور آن از مرز 3200 تومان در هفته گذشته واکنش نشان داد و گفت: این نوسانان ارزی پایدار نیست.
بینا: مذاکرات 4 جانبه وزرای خارجه آمریکا، روسیه، اروپا و اوکراین برای بررسی بحران سیاسی اوکراین روز گذشته در شرایطی برگزار شد که این نشست تاثیر زیادی بر افت قیمت جهانی طلا داشته است.
بینا: تازه ترین تحلیل تکنیکال اف ایکس امپایر نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت بین 1331 تا 1284 دلار در نوسان خواهد بود.
بانک صادرات ایران در راستای رسالت‌های فرهنگی و اجتماعی خود، برای هفتمین سال متوالی به عنوان حامی یار مهربان زمینه انجام کلیه فعالیت‌های بانکی را در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران فراهم کرد.
بینا: معاون بانک و بیمه وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: بانک سپه علی رغم تمام محدودیتها و موانع پیشتاز تمام بخشهایی است که دولت برای آن اولویت گذاری کرده است.
بانک مرکزی نرخ 39 ارز بانکی را اعلام کرد که بر این اساس نرخ بانکی 15 ارز نسبت به روز پنج شنبه هفته گذشته کاهش، قیمت 21 واحد پولی رشد و نرخ سه ارز ثابت ماند.
بینا:شرکت فیسبوک در حال طی مراحل اداری تاسیس بانک در کشور ایرلند است. با صدور این مجوز، فیسبوک می‌تواند خدمات مالی ارائه دهد و یک بازوی اجرایی مالی در اینترنت شود.
11 نماینده اقتصاددان مجلس در نامه ای به رئیس جمهور، بر لزوم افشای اطلاعات گردش مالی حساب مردم و بنگاه های اقتصادی برای شفافیت مالی تاکید کردند.
نگاهی به وضعیت بازدهی بازارهای رقیب بانک‌ها در‌ ماه‌های اخیر نشان می‌دهد نرخ‌های سود در بازه 25 تا 30‌درصدی که در حال حاضر از سوی بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری ریز و درشت در سراسر کشور ارائه می‌شود،
در هفته‌های اخیر بانک‌ها و موسسات اعتباری در قالب طرح‌های مختلف، و با نرخ سود بالاتر از گذشته، رقابتی نفس‌گیر را در جذب سپرده‌ها آغاز کردند.
بهاءالدین حسینی‌هاشمی، معتقد است شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای است که مردم، تمایل بیشتری به سپرده‌گذاری کوتاه‌مدت پیدا کرده‌اند تا بتوانند در صورت لزوم، از دارایی خود در بازارهای دیگر استفاده کنند.
احمد حاتمی‌یزد معتقد است افزایش اخیر در نرخ‌های سود بانکی، در جهت متناسب شدن نرخ‌ها با تورم بوده است، هر چند می‌گوید ضرورت‌های پایان سال بانک‌ها برای تسویه حساب‌هایشان، موجب شد طرح‌های آن برای جذب سپرده‌ها در انتهای اسفند، افزایش چشمگیری پیدا کند.
پنج‌شنبه و جمعه هم روزهای کاهش بهای اونس طلا بودند تا چشم همه به آغاز هفته کاری جدید باشد. هفته‌ای که انتظار می‌رود آمار اقتصادی منتشرشده در آن، تاثیر بیشتری از بحران‌های ژئوپلیتیک بر قیمت فلز زرد داشته باشند.
بینا:نایب‌رئیس کارگروه ویژه اصلاح قانون بانکداری بدون ربا از تشکیل اولین جلسه کارگروهی ویژه در مجلس برای تهیه پیش‌نویس اصلاح قانون بانکداری بدون ربا خبر داد و گفت: در حال حاضر یک نظام حقوقی متناسب با فقه و یک سیستم عملیاتی متناسب با بانکداری ربوی داریم که...