صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بیتا:قرار بر آن بود تا از اول آبان ماه سال‌جاری دریافت کارمزد از کارت‌خوان‌ها به صورت رسمی آغاز به کار شود اما همچنان اجرای این طرح به تعویق افتاده است؛ به تازگی قائم مقام بانک مرکزی خبرداده است که گزارش دریافت کارمزد از کارت‌خوان‌های فروشگاهی هم اکنون در بانک مرکزی نهایی شده و به‌زودی در شورای پول و اعتبار طرح خواهد شد.
بینا:معاون وزیر ارتباطات که طی سال‌های گذشته عضو هیات مدیره بانک ملی نیز بوده به ارائه توضیحاتی درباره امنیت شبکه بانکی پرداخته و اعلام کرد: در شب‌های واریز یارانه بیشترین میزان سرقت کارت‌های بانکی را شاهد بودیم.
بینا:عضو ناظر شورای پول و اعتبار گفت: تعادل در مصرف ارزی باعث می‌شود تا سال آینده شوک ارزی نداشته باشیم.
بینا:شرکت‌های تامین سرمایه با شرایط خاصی به دارندگان ملک وام می‌دهند. سود وام این آگهی‌ها سالانه حدود دو تاسه برابر سود بانکی می‌شود.
بینا: با وجود اینکه در چندماه گذشته بارها درخواست کاهش نرخ سپرده قانونی بانک‌ها نزد بانک مرکزی مطرح شده و اخیرا نامه آن به رییس جمهور هم رسیده است؛ اما تاکنون بانک مرکزی با ملاحظات تورمی، این درخواست را در آرشیو خود نگه داشته است.
بینا: بانک رفاه کارگران و بانک صادرات در راستای سیاست خروج بانکها از بنگاه‌داری قصد دارند در روز 18 اسفند ماه سهام شرکت‌های فولاد مبارکه و غدیر را به فروش برسانند.
بینا: یک کارشناس اقتصادی معتقد است: در وضعیت اقتصادی کشور ما که با شاخص‎های نامطلوب اقتصادی مواجه بوده است، کاهش تورم و رشد در صورت رشد بخش خصوصی و راه‌اندازی صنایع متوقف شده ممکن می‏‌شود.
بینا: معاون وزیر ارتباطات که طی سالهای گذشته عضو هیات مدیره بانک ملی نیز بوده به ارائه توضیحاتی درباره امنیت شبکه بانکی پرداخته و اعلام کرد: در شب‌های واریز یارانه بیشترین میزان سرقت کارتهای بانکی را شاهد بودیم.
بینا: در هفته گذشته سبزی‌ها بیشترین کاهش قیمت را در بین اقلام خرده‌فروشی داشتند، اما قیمت مرغ با رشد 1.2 درصدی نسبت به هفته ما قبل به 7500 تومان در سطح شهر رسید.
بینا: اگر این روزها گذرتان به بازار بزرگ تهران بیفتد با جمعیتی انبوه و قابل توجه مواجه می‌شوید که تردد در خیابان و بازدید از مغازه‌ها را با سختی مواجه کرده است اما جالب اینجاست که بازار بزرگ تهران به عنوان بزرگترین مرکز خرید پایتخت، علیرغم میزبانی جمعیتی زیاد، میزبان خرید و فروش زیاد نیست و به گفته فروشندگان مردم به اندازه‌ حضورشان خرید نمی‌کنند.
بینا: درحالی تنها سه هفته به پایان سال باقیمانده وحجم تراکنش‌ها ومراجعات مردم به بانک‌ها زیاد شده که هنوز بانک مرکزی دستور ویژه‌ای برای آماده‌باش صادر نکرده و گلایه‌های مردم از خدمات بانک‌ها بیشتر شده است.
بینا: آیت اله مکارم شیرازی در دیدار با مدیر عامل و رئیس هیات مدیره بانک تجارت بر نقش مهم بانکها در شکوفایی اقتصاد کشور تاکید کرد.
بینا: رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی با گلایه از بی مهری به بانک های کشور، گفت: با وجود نقش مهم بانک ها در بخش های مختلف اقتصادی، به طور معمول اقدامات مطلوب و مثبت صورت گرفته از سوی آنها در توسعه کشور دیده نمی شود وتنها برخی از نارسایی ها و کمبودها دیده و در آن خصوص جوسازی می شود.
بینا: رئیس‌کل بانک مرکزی و اعضای هیات عامل این بانک طی نشستی با مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بانک‌ها در تاریخ 4/12/1393 به مرور مباحث روز نظام بانکی پرداختند و خواستار انسجام و هماهنگی بیشتر میان بانک‌ها و رعایت کامل مقررات و ضوابط نظارتی بانک مرکزی شدند.
بینا:آقای اسماعیل لـله گانی مدیر عامل بانک صادرات ایران شد
بینا:"اقتصاد مقاومتی یعنی ما بنای اقتصادی کشور را جوری تنظیم کنیم و ترتیب بدهیم که تکانه‌های جهانی در آن اثر نگذارد."
بینا:سرپرست وقت وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت نهم، طی مصاحبه‌ای در تاریخ 93/12/2با یکی از خبرگزاری‌ها در خصوص حجم معوقات بانکی و مسایل و مشکلات مترتب بر آن به اظهارنظرهایی پرداخته است که با توجه به اهمیت موضوع و لزوم تنویر افکارعمومی در باره مباحث مطرح شده، سیدعلی‌اصغر میرمحمدصادقی، مدیرکل اعتبارات بانک‌مرکزی، توضیحاتی را ارائه کرده است که در ادامه از نظر می‌گذرانید:
بینا: قائم مقام بانک مرکزی با اعلام خبر اجرایی شدن بخشودگی بدهکاران ارزی گفت: این بخشنامه به اطلاع بانک‌ها رسیده و در حال اجرای آن هستند؛ فقط بانک ملی در این زمینه سوال‌هایی داشت.