صفحه مورد نظر پیدا نشد
انتخاب سردبیر
خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید

بینا: رئیس کل بانک مرکزی از چراغ سبز دولت برای راه‌اندازی بانک‌های خارجی در ایران خبر داد و بخشی از توافق خود با هیات آلمانی را رونمایی کرد و گفت: آلمان‌ها برای تاسیس بانک به ایران می آیند.
بینا: مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران با اشاره به راه‌اندازی سامانه گزارشگری بیمه‌ای در بیمه ایران تا ۳ هفته آینده، گفت: این سامانه، اطلاعات شرکت‌های بیمه را شفاف و تجمیع می‌کند.
بینا: بیزینس مانیتور با پیش بینی رشد ۱ درصدی برای اقتصاد ایران در سال جاری اعلام کرد انتظار دارد رشد اقتصاد ایران در سال آینده و با فرض اجرای توافق هسته ای به ۴ درصد برسد.
بینا: طلا در نخستین روز فعالیت بازار جهانی اندکی کاهش یافت و نزدیک به پایین‌ترین قیمت پنج سال و نیم گذشته معامله شد.
بینا: حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری درگفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم، مهمترین مسایل داخلی و بین المللی را تشریح کرد.
بینا: معاون نظارتی بانک مرکزی از اتمام حجت این بانک با صرافان بدون مجوز خبر داد و گفت: صرافان زیادی در جریان دریافت مجوز از بانک مرکزی قرار دارند؛ بنابراین بانک مرکزی از پایان مردادماه و همزمان با اتمام فرصت دریافت مجوز با صرافان بدون مجوز برخورد می‌کند.
بینا: در پاسخ به نیاز مشتریان و افزایش دسترسی آنها به خدمات نوین، بانک صادرات ایران نسخه های جدید همراه بانک را روانه بازار کرد .
بینا: ریس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور با بیان اینکه جای تعجب دارد با وجود دستورالعمل های متعدد همچنان در سیستم بانکی شاهد کاهش نرخ سود بانکی نیستیم ،گفت: شرکت‌های مشمول قانون اصلاحیه بند 6 اصل 44 نسبت به ارائه اطلاعات مالی خود به بورس اقدام کنند.
بینا: رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران در واکنش به اظهارات مدیرعامل بورس کالا مبنی بر ورود بورس به حوزه خرید و فروش مسکن، این اقدام را غیرقانونی و خارج از وظایف بورس کالا عنوان کرد و گفت: این اقدام بورس کالا باعث افزایش قیمت خانه می‌شود.
بینا: معاون اول رئیس جمهور با یادآوری اینکه پس از دستور روحانی، موضوع اصلاح نظام بانکی به یک انتظار عمومی تبدیل شده، گفت: اصلاح نظام بانکی و تسویه بدهی ها، مورد تاکید دولت و شخص رئیس جمهور است که حتماً انجام خواهد شد.
بینا: گزارش توجیهی آیین نامه نحوه احراز صلاحیت حرفه‏ای کارکنان کلیدی و عملیاتی موسسات بیمه اعلام شد.
بینا: بانک مرکزی در گزارش جدیدی از کاهش نرخ خرید و فروش مسکن در تهران در تیرماه و افزایش ۱۱.۴ درصدی اجاره بهای مسکن در این شهر خبر داد.
بینا: بانکداران خصوصی خواهان نقش آفرینی بیشتر در اقتصاد هستند و کرسی های بیشتری در نهادهای تصمیم گیر مانند شورای پول و اعتبار می خواهند؛ خواسته هایی که علاوه بر حق برخورداری از شرایط رقابت مساوی با بانک های دولتی، آن ها را از معاون اول رئیس جمهوری مطالبه کرده اند.
بینا: معاون وزارت اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان این که سهام عدالت از سال ۸۵ به مدت ۱۰ سال به مشمولین داده شده است، گفت: با اتمام این مهلت پیش بینی ما این است که درنیمه اول سال ۹۶ عملاً این سهام آزاد و واگذار میشود.
بینا: اصلاحیه «دستورالعمل نگهداری انواع حساب برای وزارتخانه‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی و نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی» در شورای پول و اعتبار تصویب و برای اجرا به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.
بینا: در ادامه رشد کاربران خدمات مدرن بانک اقتصادنوین، کاربران تلفنبانک این بانک در پایان تیرماه جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 38 درصد رشد کرد.
بینا: ثامن، ثامن‌الحج، آرمان، افضل توس و مهر اقتصاد کدام زودتر به خواسته‌شان برای گرفتن مجوز رسمی فعالیت از بانک مرکزی می‌رسند؟ البته در این میان تنها مهر اقتصاد است که دنبال تبدیل شدن به بانک خصوصی است و بقیه این بازیگران بازار پول می‌خواهند مجوز موسسه اعتباری‌شان زودتر صادر شود.
بینا: وزیر امور اقتصاد و دارایی، با تاکید بر اینکه از این پس نوسانات نرخ ارز محدود خواهد بود، گفت: ما به دنبال ایجاد ثبات و آرامش در بازار بوده و خوشحالیم که تا حدودی این ثبات ایجاد شده است.