???? ???? ??? ???? ???

خبرنامه
 
پست الکترونیکی خود را وارد نمایید
بینا: مدیر عامل بانک ملی ایران اعلام کرد : 300 هزار فقره تسهیلات ازدواج معادل 10 هزار میلیارد ریال تا پایان شهریور پرداخت می کنیم.
بینا: با هماهنگی بانک مرکزی و وزارت اقتصاد بانک‌داران از امروز موظف به از سرگیری پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در شعب بانکی شدند هرچند مسئولان اعتبارات این شعب خبری از چنین تصمیمی ندارند.
بینا: پرداخت وام ازدواج قرض الحسنه جوانان در حالی پس از تعطیلات عید فطر در بانک‌ها آغاز شده و مشکلات مربوط به توقف اعطای تسهیلات آن رفع شده است که هنوز محل تامین اعتبارات این وام مشخص نیست.
بینا: قیمت جهانی طلا روز جمعه پس از انتشار آمار مایوس کننده از بازار کار آمریکا که احتمال افزایش زودهنگام نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی این کشور را کم کرد، حدود یک درصد صعود کرد.
بینا: شرکت بیمه توسعه در اطلاعیه‌ای با تاکید بر اینکه اندکی صبر سحر نزدیک است، شایعه تجمع نمایندگان‌اش در 12 مردادماه را رد کرد
بینا: شنیده‌ها حاکی از تغییر مدیریت در بیمه توسعه است. منابع آگاه از احتمال آمدن «سهامیان مقدم»، مدیرعامل پیشین بیمه ایران، به این شرکت خبر داده‌اند.
بینا: رئیس‌کل بیمه‌مرکزی با تاکید بر اینکه منابع و مصارف شرکت‌های بیمه در نقطه سر به سر قرار گرفته و بعضا برخی از شرکت‌های بیمه هم از این نقطه عبور کرده‌اند، گفت: «شرکت بیمه ایران نیز تاکنون زیان خود را پنهان کرده و قرار است امسال این زیان انباشته سنگین را افشا کند.»
‌بینا: رئیس سابق انجمن حسابداران ایران، با اشاره به وجود «دارایی‌های سمی» در ترازنامه بانک‌های کشور، به اثرات منفی این معضل بر جریان نقدینگی و تامین مالی کشور اشاره کرده و این مساله را یکی از دلایل تشدید رکود تورمی در اقتصاد ایران عنوان می‌کند.
حمید تهرانفر معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: بسیاری از موسسات نسبت به حذف عبارت تحت نظارت بانک مرکزی اقدام کرده‌اند و به دنبال دریافت مجوز از بانک مرکزی هستند. به گفته او عسگریه و کوثر تحت نظارت بانک مرکزی هستند
مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: برای فراهم کردن راحتی مردم در استفاده از عابربانک کشاورزی در ایام تعطیل، چند برابر نقدینگی مورد نیاز، پول به عابربانکها تزریق شد و خرابی احتمالی عابربانکها توسط سیستم مانیتورینگ رصد می‌شد.
درپی صدور گزارش دادستان دیوان محاسبات درباره پرونده موسوم به "رانت 650 میلیون یورویی"، رییس کل بانک مرکزی با صدور نامه‌ای، ایراداتی را به موارد مطرح شده در این گزارش وارد کرده است.
بینا: بانک مسکن در راستای ارایه خدمات مطلوب به مشتریان و رضایتمندی آنها با اجرای طرح «دو عید و پنج عیدی» ،پنج عیدی به مشتریان خود اهدا می‌نماید.
بینا: بانک مرکزی طی بخشنامه ای«ضوابط ناظر بر حداقل استانداردهای شفافیت و انتشار عمومی اطلاعات توسط مؤسسات اعتباری» را جهت اجرا به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
آمارها نشان می دهد که 57 درصد تصادفات جاده‌ای ناشی از خطاهای انسانی و استفاده کنندگان از وسیله نقلیه است و حدود 50 درصد از مرگ و میرها در نتیجه تصادف دو وسیله نقلیه اتفاق می‌افتد.
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه براساس برر‌سی‌ ما، در صورتی که بیمه‌های تامین اجتماعی را در نظر بگیریم، سهم بیمه از تولید ناخالص داخلی به 10 درصد می‌رسد، گفت: بنابراین، پوشش‌های بیمه‌ای که مردم ایران دریافت می‌کنند، از میانگین جهانی بالاتر است.
از سال 2009 تا کنون 22 بانک بین المللی از 11 کشور جهان بدلیل نقض تحریم های اعمال شده توسط آمریکا و انجام مبادلات تجاری با کشورهای تحت تحریم توسط ایالات متحده جریمه شده اند.